еМагазин

Tag : алсат м

Бизнис

Колку вработени имаат телевизиите Телма, Алсат М, Сител, Канал 5 и Алфа

Редакција
Во 2018 година, просечниот број на вработени во редовен работен однос кај петте телевизии кои емитуваат програма на државно ниво преку дигитален терестријален мултиплекс бил...
Бизнис

Лани Телма во минус, Сител, Алсат М, Канал 5 и Алфа во плус

Редакција
Финансискиот резултат од работењето кој го оствариле петте телевизии кои емитуваат програма на државно ниво преку дигитален терестријален мултиплекс во 2018 година бил добивка во...
Бизнис

На што и колку пари потрошиле лани телевизиите Телма, Сител, Алфа, Алсат М и Канал 5

Редакција
Во 2018 година, вкупните трошоци на петте телевизии кои емитуваат програма на државно ниво преку дигитален терестријален мултиплекс изнесувале 1.024,88 милиони денари, се наведува во...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Колкави приходи оствариле лани телевизиите Телма, Канал 5, Сител, Алсат М и Алфа

Редакција
Петте телевизии кои емитуваат програма на државно ниво преку дигитален терестријален мултиплекс во 2018 година оствариле вкупни приходи во износ од 1,063.85 милиони денари, што...
ЖИВОТ

(Фото) Кога министерот Димитров се разубавува

Редакција
Министерот за надворешни работи Никола Димитров многу често објавува фотографии од позади сцена кога треба да гостува во некоја од емисиите. Синоќа тој објави фотографија...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Алсат М е добитник на наградата „Медиум промотор на новинарството како јавно добро – Роберто Беличанец“

Редакција
Телевизијата Алсат М е добитник на наградата „Медиум промотер на новинарството како јавно добро“, која ќе го носи името на прерано починатиот борец за слобода на...
Македонија

Новинар на Алсат-М ја искина новинарската легитимација од Владата оти не била напишана на албански јазик

Редакција
Новинарот на Алсат-М, Адриан Керими ја искинал новинарската легитимација од Владата на Република Македонија, оти не била напишана на албански јазик. „Таква лична карта не...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Сител најгледена телевизија, МРТ1 на трето место

Редакција
Според последниот извештај на Агенцијата за аудио и аудиовизуелни услуги за досегот на радиостаниците и за уделот во вкупната гледаност на телевизиските станици, Сител телевизија...