еМагазин

Tag : амбасадорка

БАШ НИ Е ЌЕФ

Амбасадорката на САД се вклучи во проектот на Пивара Скопје за доедукација на младите за нивно полесно вработување

Редакција
Во рамки на својата прва посета на Пивара Скопје, амбасадорката на САД, Кејт Мари Брнз се запозна со процесот и долгата традиција на производство на...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Галерија) Шекеринска и американската амбасадорка Брнс го искачија врвот Лако Сигној на Галичица

Редакција
Вицепремиерката и министерка за одбрана, Радмила Шекеринска и американската амбасадорка, Кејти Мери Брнс денеска го искачија врвот Лако Сигној на Галичица. Друштво им правеа шефот...
Македонија

Амбасадорката на САД се огласи за „Рекет“: За сериозни обвиненија е потребен сериозен одговор

Никола Осило
Сега е време Северна Македонија да покаже заложба за придржување кон владеењето на правото, порача вчера американската амбасадорка Кејт Бернс во статус на Твитер, споделувајќи...
Македонија

Новата американска амбасадорка Кејт Брнз со сопругот пристигна во Скопје

Редакција
Новоименуваната амбасадорка на САД во земјава, Кејт Брнз, денеска пристигна во земјава и го имаше нејзиниот прв работен ден во канцеларијата, објави американската Амбасада на...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Која е Кејт Мери Брнс, новата амбасадорка на САД во Македонија

Редакција
Новата амбасадорка на САД во земјава, Кејт Мери Брнс ги помина сите административни процедури пред да дојде во Македонија и да почне да ја извршува својата нова...
Македонија ТОП СТОРИИ

Кејт Брнс номинирана за нова амбасадорка на САД во Македонија

Редакција
Претседателот на САД, Доналд Трамп ја предложи Кејт Мери Брнс (Kate Marie Byrnes) за нов амбасадор на САД во Македонија која треба да дојде на...