еМагазин

Tag : аптеки

Бизнис ТОП СТОРИИ

Германскиот синџир на аптеки Росман плнира влез на македонскиот пазар

Редакција
Германскиот синџир на аптеки Росман планира да ја прошири својата малопродажна мрежа на Балканот со навлегување на пазарите во Црна Гора и Македонија, пишува германскиот...
Бизнис

Анализа на „Пари“: Топ 10 аптеки кои лани оствариле најголем приход

Редакција
Според податоците на порталот Пари во соработка со бизнис платформата БизнисМрежа.мк, вкупно 10-те најголеми аптеки во Македонија минатата година оствариле вкупен приход од 131 милион евра и добивка...
Балкан

Бесплатните тестови за Ковид-19 за домашна употреба во аптеките во Грција

Редакција
Бесплатните тестови за Ковид-19 за домашна употреба (т.н. селф тестови), се очекува од утре да бидат достапни во аптеките во поголемите грчки градови и од...
Македонија

Општинарите бараат да им се овозможи на маркетите преку нарачки да вршат достава до кумановчани

Редакција
Општинскиот кризен штаб Куманово на денешната седница ги повика граѓаните да ги следат информациите од штабот, аптеките да воведат дежурства, а згрозените семејства да побараат...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Превенција од корона вирусот: Маркетите, аптеките, банките и поштите треба да обезбедат редари пред и во своите објекти

Редакција
Маркетите, аптеките, банките и објектите кои даваат поштенски услуги, се обврзуваат задолжително да обезбедат редарска служба при влез и во внатрешноста во објектите, со цел...
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Казнете ги продавниците, маркетите, аптеките, пазарџиите… кои сега во најтешкото ќе ги зголемат цените

Редакција
Пазарните инспектори, деновиве кога ја живееме кризата со корона вирусот ќе имаат поприлично работа. Просто е за неверување колку профитери „никнаа„ периодов кои нечесно сакаат...
Бизнис

Инспекции и во аптеките за цените на заштитните маски, десет објекти затворени зашто не ги почитуваат мерките

Редакција
Основните продукти за заштита од коронавирусот кои се продаваат во аптеките (маски, алкохол, ракавици), се предвидени во вчерашната одлука на Владата за замрзнување на цените....
Македонија ТОП СТОРИИ

Аптеките ќе бидат казнети ако неосновано ги зголемиле цените на маските и на средствата за дезинфекција

Редакција
Владата на последната седница ги задолжи Пазараната инспекција и Агенцијата за лекови и медицински средства (МАЛМЕД) да направи увид и контрола на залихите на заштитните...
БАШ НИ Е ЌЕФ

LIVSANE караванот носи живот полн енергија низ цела Македонија

Редакција
Здравите навики и начин на живеење се најважните работи во нашите животи. За да биде инспирација на тоа и да ги поттикне луѓето кон подобро...
Македонија

Се укинуваат квотите за лекови на рецепт во аптеките во Охрид, Струга, Дојран…

Редакција
Од овој месец се укинуваат квотите за лековите на рецепт во аптеките во регионите на туристичките места Охрид, Струга, Дојран, околината на Гевгелија и регионот...