еМагазин

Tag : Дедо Мраз

Забава

(Фото) Актерите Гораст Цветковски и Сашко Коцев како Дедо Мраз и Елф ги посетија децата на нивните пријатели

Редакција
Секоја година актерите Гораст Цветковски и Сашко Коцев се маскираат во Дедо Мразовци и ги посетуваат домовите на нивните пријатели. „Најдобрите Дедо Мраз и Елф...
Да помогнеме

Нови играчки за безброј насмевки на Детската Клиника за oнкологија

Редакција
Во овие празнични денови сите треба да ја наоѓаат магијата во себе. Негувајќи ги основните човекови доблести како хуманоста и добрината, го исполнуваме секој со...
БАШ НИ Е ЌЕФ

(Фото) Дедо Мраз ги изненади децата од Клиниката за детски болести и онкологија и им подари пакетчиња

Редакција
Во пресрет на новогодишните празници, тимот за спасување на планина на Црвен крст на Град Скопје и волонтерите на Црвен крст Центар, на Клиниката за...
Да помогнеме

Започна проектот „И јас сум Дедо Мраз“: Да купиме подароци за дечињата во социјален ризик

Редакција
Деновиве започна хуманитарниот проект „И јас сум  Дедо Мраз“, преку кој се собираат подароци за деца од сиромашни семејства и висок социјален ризик. Мисијата е...