еМагазин

Tag : дискотека

Локално

Хаос во дискотека во Скопје: Млада девојка од Стајковци нападнала обезбедување и полицаец

Никола Осило
На 08.09.2019 во 05,45 часот во Полициска станица Карпош била приведена Т.Н.(24) од с.Стајковци,скопско, бидејќи околу 02,15 часот во дискотека во Скопје го нарушила јавниот
Локално

Приведени три лица по масовна тепачка во дискотека во Кавадарци

Никола Осило
На 08.09.2019 во 03,20 часот во Полициска станица Кавадарци биле приведени П.Т.(29) од Росоман, Р.К.(43) од с.Уланци,Градско и П.С.(31) од Росоман по претходна пријава за
Локално

Го тепал пред дискотека во Куманово

Никола Осило
На 26.08.2019 во 04.10 часот во СВР Куманово, М.Д.(29) од Куманово пријавил дека истиот ден околу 01.30 часот пред дискотека во Куманово бил физички нападнат
Локално

Двајца го тепале пред дискотека во Прилеп

На 25.05.2019 година во 10,00 часот К.А.(18) од Штип пријавил дека истиот ден околу 03,30 часот во Штип на улицата “Партизанска“ пред дискотека бил физички
Локално

Со пиштол се заканувал среде дискотека во Тетово

Никола Осило
СВР Тетово поднесе кривична пријава против И.И.(40) од Тетово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „загрозување со опасно орудие при тепачка или
Локално

Ќе се реконструира најпознатата дискотека во Кавадарци

Никола Осило
Ќе се реконструира некогашната најпозната дискотека во Кавадарци која долго време е дувло на наркозависници. Со мнозинско „за” и само еден воздржан глас, Советот на
Локално

Дивееле во дискотека во Македонски брод

Никола Осило
На 10.02.2019 година во 02,50 часот било пријавено дека во Македонски Брод во диско клуб Ј.Р.(22) и А.Л.(26) и двајцата од Македонски Брод го нарушиле
Локално

Го тепале во дискотека во Градски парк

Никола Осило
Денеска во 04.20 часот Н.Н.(18) од Скопје, пријавил дека околу 02.00 часот пред дискотека во Градски арк бил физички нападнат од страна на две непознати