еМагазин

Tag : достава

БАШ НИ Е ЌЕФ

НЛБ Банка започна со бесплатна лична достава на картичките на своите клиенти

Редакција
Во услови на пандемија на вирусот Ковид-19, а со цел да излезе во пресрет на потребите на своите клиенти, НЛБ Банка воведе нова услуга за...
ЖИВОТ

Испорака на храна онлајн, ќе се врши и за време на викенд

Редакција
Во однос на целосната забрана за движење за време на викенд, Владата ги задолжи Општинските кризни штабови да определат економски оператори/и – маркет/и од каде...
Бизнис

Листа на маркeти што ќе вршат достава до граѓаните во Куманово

Редакција
Општина Куманово објави листа од неколку маркeти што се пријавиле да вршат испорака на неопходните намирници за граѓаните. „Врз основа на барање на Општински штаб за заштита...
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

Потег за почит: Бесплатна реклама на time.mk за микро и мали претпријатија кои доставуваат храна и лекови

Редакција
Сите микро и мали претпријатија кои вршат достава на храна и лекови, нека не контактираат за бесплатна реклама на time.mk додека траат мерките за спречување...
БАШ НИ Е ЌЕФ

„Виталиа“ бесплатно ќе доставува здрава храна за лица над 60 години

Редакција
Актуелната пандемија на коронавирусот направи сериозни пореметувања во секојдневието, а со цел да се спречи ширењето, потребна е сериозна посветеност од сите чинители во општеството,...
Забава

На скопската пицерија „Мама Италиана“ ѝ се случи и тоа, им вратиле пица бидејќи ја доставиле премногу брзо

Редакција
Скопската пицерија „Мама Италиана“ која врши испорака на пици, на нивниот фексбук-профил споделија невообичаено искуство. Пицата била вратена бидејќи била доставена пребрзо. „7 и пол...
Македонија

СЈO е подготвено веднаш да ги предаде предметите на Јавното обвинителство

Редакција
Специјалното јавно обвинителство (СЈО) денеска соопшти дека е подготвено веднаш да ги предаде предметите по кои постапува со сите списи и докази на Јавното обвинителство....
Да помогнеме

Започна проектот „И јас сум Дедо Мраз“: Да купиме подароци за дечињата во социјален ризик

Редакција
Деновиве започна хуманитарниот проект „И јас сум  Дедо Мраз“, преку кој се собираат подароци за деца од сиромашни семејства и висок социјален ризик. Мисијата е...