еМагазин

Tag : дрва

Локално

Штипјанец наседна на измамата со огревни дрва

Никола Осило
На 09.04.2019 во 19.20 часот во Полициската станица Штип, М.С.(62) од Штип пријавил дека бил измамен од непознато лице. Според пријавеното, истиот ден околу 11.30
Локално

Битолчанка наседна на измамата со огревни дрва

Никола Осило
На 02 април во СВР Битола, 82-годишна жена од Битола пријавила дека истиот ден околу 10.30 часот била измамена од непознато лице, информира МВР. Според
Локално

Скопјанец наседна на измамата со огревни дрва

Никола Осило
На 27.03.019 година во 13.00 часот во Полициската станица Ѓорче Петров, И.Н.(64) од Скопје пријавил дека истиот ден околу 12.30 часот на ул.„ Ацо Шопов“
Локално

Со „БМВ“ излетал од обиколница и се забил во дрва

Никола Осило
На 25.03.2019 во 12.20 часот на автопатот „Мајка Тереза“ – Обиколница на Град Скопје, после клучка Стајковци, патничко возило „БМВ“ со скопски регистарски ознаки, управувано
Локално

Жител на Кочани нова жртва на измамникот со огревни дрва

Никола Осило
На 13.03.2019 во 16.40 часот во Полициската станица во Кочани, С.П.(74) од Кочани пријавил дека истиот ден околу 11.00 час.от бил измамен од непознато лице,
Локално

Штипјанец наседна на измама со огревни дрва

Никола Осило
На 12.03.2019 во 13.15 часот во Полициската станица Штип, С.И.(68) од Штип пријавил дека истиот ден околу 11.00 часот бил измамен од непознато лице. Според
ТОП СТОРИИ ЧИСТА ОКОЛИНА

(Фото) Нов „колеж“ на шума на Водно

Никола Осило
Граѓани на социјалните мрежи објавија фотографии на кои може да се види дека продолжува сечењето на шумата на Водно каде што треба да минува гасоводот. Фото:
ЧИСТА ОКОЛИНА

(Фото) Уништена шума на Водно: Само напред, се уништете, без закони и прописи

Редакција
Активистите од „Го сакам Водно“ објавија фотографии од уништување на шумата на Водно, каде што се гради гасоводот. „Само напред, се уништете, без закони и
ЧИСТА ОКОЛИНА

(Фото) Граѓаните се однесуваат како „стока“: Рајскиот парк во Аеродром претворен во пекол

Редакција
Освен што државата и локалната самоуправа треба да сторат се за на граѓаните да им овозможат да дишат чист воздух, редно време е секој поединец
Бизнис ТОП СТОРИИ

МВР без тендер ќе набави огревни дрва од Македонски шуми за седум милиони денари

Никола Осило
Министерството за внатрешни работи на РМ во постапка со преговарање без претходно објавување на оглас склучи договор со ЈП Македонски шуми п.о – Скопје за