еМагазин

Tag : еМагазин

БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

еМагазин доби пофалница на конкурсот за најдобри новинарски трудови за Ковид-19 на СЕММ

Редакција
Советот за етика во медиумите (СЕММ) денеска, преку видео-обраќање на Фејсбук, ги соопшти наградите од конкурсот за најдобри новинарски трудови поврзани со известувањето за пандемијата...
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

(Фото) За 7. роденден еМагазин подели бесплатни заштитни маски на граѓани

Редакција
Ситуацијата со корона вирусот во Македонија повторно се влошува, па затоа еМагазин, како општествено одговорен медиум, својот 7. роденден одлучи да го прослави со донирање...
ТОП СТОРИИ Убава приказна

Седум години „еМагазин“: Сведочиме дека научно фантастичните филмови може да станат реалност

Редакција
Во време на „истенчени“ нерви, психолошки притисок, но и тешка економска криза што ги предизвика корона вирусот, „еМагазин“ го прославува својот седми роденден. Изминативе седум...
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

еМагазин Ви посакува среќна и успешна 2020 година!

Редакција
Изминатата 2019 година беше најуспешната година на еМагазин во неговото шестгодишно постоење. Остваривме рекордна читаност, која без Вас драги читатели ќе беше невозможна. Ви благодариме...
ТОП СТОРИИ Убава приказна

Отворено со Атиџе, ѕвездата на „Медена земја“: Обожавам да пеам, сакав да станам пејачка

Петре Димитров
„Пази што ќе помислиш“, вели стара поговорка, а ѕвездата на македонскиот документарец „Медена земја“, Атиџе Муратова е вистински доказ дека човек никогаш не треба да...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Личност на годината на еМагазин: Атиџе Муратова

Редакција
Документарниот филм “Медена земја“, кој го следи животот на единствената жена одгледувач на диви пчели во Европа, Атиџе Муратова, годинава што изминува ја испромовира Македонија...
ТОП СТОРИИ Убава приказна

Шест години „еМагазин“: Си пишуваме историја базирана на факти

Никола Осило
Шест години можеби звучи како краток временски интервал, но кога за само 72 месеци како новинари ќе сведочите на тектонски поместувања во татковината кои несомнено...
Убава приказна

Петти роденден: Како се роди еМагазин

Редакција
По долгодишно новинарско следење пред се на бизнисот во Македонија, јас и уште тројца колеги, одлучивме работите да ги земеме во свои раце и практично...