еМагазин

Tag : Еуцерин

ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Каква е улогата на хијалуронската киселина вo борбата против првите знаци на стареење на кожата

Редакција
Хијалуронската киселина е една од состојките во кремите за лице, која е најчесто споменувана и препорачувана за третирање на првите знаци на стареење на кожата....
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

(Фото) Со иновативната Еуцерин Hyaluron-Filler + Elasticity Day Rosé SPF30 ќе заборавите на бледата и уморна кожа

Редакција
Новиот Eucerin Hyaluron-Filler + Elasticity Day Rosé SPF30 ги обедини на едно место докторите фармацевтите и новинарите. Настанот се случи во Скопје, во понеделникот во...
ЖИВОТ

EucerinHyaluron-Filler Витамин Ц Бустер – со чист витамин Ц колку што има во 200 портокали

Редакција
Да се задржи тонусот на кожата и таа да остане сјајна и мазна е постојан предизвик со кој се соочува секоја жена по 25-тата година....
ЖИВОТ

Eucerin® Hyaluron-Filler Витамин Ц Бустер: Моќен антиоксиданс за свеж и сјаен изглед за само 7 дена

Редакција
Eucerin® – експертот во медицинската нега на кожата, ја откри својата последна иновација – Hyaluron-Filler Витамин Ц Бустер. Серумот комбинира три активни состојки коишто заедно ја зајакнуваат кожата...
ЖИВОТ

Нов производ за помазна и помлада кожа – Eucerin®Hyaluron-Filler – ноќен пилинг и серум

Редакција
„Со возраста се успорува процесот на обновување на кожата. Тоа води до по-неефикасно ослободување од мртвите клетки, а кожата станува погруба и со нездрав сјај....