еМагазин

Tag : фитнес

Бизнис ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Бугари отворија спа и фитнес клуб во Струмица

Редакција
Бугарскиот ланец (франшиза) на спа и фитнес клубови, Pulse Fitness & SPA го отвори првиот спа и фитнес клуб надвор од Бугарија, во Струмица. Спа...
БАШ НИ Е ЌЕФ

(Видео) Пример за почит: Скопската „фитнес-супербабичка“ хит на Твитер

Никола Осило
Несекојдневното видео од возрасна жена што уште во раните утрински часови со полн залет вежба на Кејот на Вардар го разбуди Твитер ова утро. Примерот...
Локално

Во КПУ Затвор „Скопје“ поставена фитнес опрема, наскоро и часови по компјутерски вештини

Никола Осило
Во соработка со фирмата МСА Компани ДООЕЛ Скопје, согласно склучениот Меморандум за соработка, од страна на претставникот на компанијата Аделаид Крешник, во КПУ Затвор „Скопје“...
Бизнис

Колку пари се потрошени за теретаната во македонското Собрание

Редакција
Собранието ја информира дека во рамки на склучениот договор од 25. септември 2013 година, со Друштвото за градежништво Бетон АД Скопје, согласно кој набавувачот треба...