еМагазин

Tag : фотографии

Забава

(Видео) Сексипилната Емили Ратајковски предизвика воздишки со нејзиното разголено тело

Редакција
Една од најпознатите светски модели Емили Ратајковски повторно предизвика воздишки на социјалните мрежи со објава на фотографии и видео кои го откриваат нејзиното прекрасно тело....
БАШ НИ Е ЌЕФ

НЛБ Галерија ги отвора вратите за младите фотографи од Creative Hub

Редакција
Утревечер (вторник 26.11) со почеток од 19 часот ќе се одржи изложба на црно бели фотографии во НЛБ Галерија на студентите од Академијата за графички...
Локално

Кривична пријава за момче кое на „Фејсбук“ и „Инстаграм“ објавило компромитирачки фотографии од поранешната љубовница

Никола Осило
СВР Тетово поднесе кривична пријава против И.Ј.(23) од с.Шипковица поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „злоупотреба на лични податоци“, информира МВР. Во...
Забава

(Фото) Викторија Лоба ги поздрави фановите со серија секси-фотки на Инстаграм

Никола Осило
Една од најпознатите македонски пејачки Викторија Лоба на својот Инстаграм профил објави неколку фотографии на кои може да се види како ужива во последните денови...
Македонија ТОП СТОРИИ

Злоупотреба во Охрид: Четири малолетнички објавувале „обработени“ фотографии од врснички со недолична содржина

Никола Осило
Поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „злоупотреба на лични податоци“, СВР Охрид, до надлежното Јавно обвинителство поднесе известување против четири малолетнички, на...
Да помогнеме

(Галерија) Децата од малите групни домови направиле прекрасни уметнички фотографии, со купување ќе им помогнете

Редакција
Децата од малите групни домови направиле прекрасни уметнички фотографии, а со нивно купување ќе донирате за опрема и понатамошен развој на програми за децата во малите...
Локално

Детска порнографија: Беровец дистрибуирал слики со компромитирачка содржина од 16-годишно девојче

Редакција
Надворешната канцеларија за криминалистички работи Берово поднесе кривична пријава против Б.М.(18) од село Русиново, беровско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „производство...
Локално

И барал 300 евра за да не објави компромитирачки фотографии на Фејсбук

Никола Осило
СВР Тетово поднесе кривична пријава против Д.С.(22) од село Боговиње,тетовско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „уцена’’, информира МВР. Во декември 2018...
Локално

(Галерија) Вознемирувачки фотографии од изгорени животни во пожарот кај Струга

Редакција
Последиците од пожарите кои се уште беснеат на територијата на целата држава допрва ќе ги согледуваме. Најпрво треба да се справиме со нив. Во меѓувреме...
Локално

Мајка преку класната дознала дека вулгарни фотографии од ќерка и кружат меѓу учениците

Никола Осило
На 30.01.2019 жена од кумановско село пријавила дека била повикана од страна на класната раководителка и директор на основно училиште каде учи нејзината ќерка, при...