еМагазин

Tag : газда

Локално ТОП СТОРИИ

На скопјанец „му пукнал филмот“: Му го запалил џипот „БМВ Х-6“ на газдата поради неисплатени плати

Никола Осило
На 03.09.2019 во 13.43 часот во СВР Скопје, И.И.(51) од Скопје, сопственик на фирма на бул.„Србија“, пријавил дека поранешен вработен во фирмата Љ.С.(56) од Скопје...
Локално ТОП СТОРИИ

Притвор за работникот што си го уби газдата Холанѓанец

Редакција
Триесет дена притвор доби С.Р (49) од тетовско Јанчиште, осомничен за убиство на холанѓанецот Јос. М (59), сопственик на расадникот „Еуроплантс“ во тетовско Прељубиште, информираат...
Локално

Газда на ноќен клуб претепал стружанец

Никола Осило
Надворешната канцеларија за криминалистички работи Струга поднесе кривична пријава против Е.П.(47) од Струга за сторено кривично дело „тешка телесна повреда”, информира МВР. На 09.09.2018 година...