еМагазин

Tag : градоначалници

Свет

(Видео) Италијански градоначалници „полудеа“ апелирајќи да се остане дома поради корона вирусот

Редакција
Градоначалници во повеќе италијански градови буквално „полудеа“ во апелите до граѓаните да останат дома откако нивната земја стана епицентар на пандемијата со корона вирусот. Емотивни...
Македонија

Антикорупциска со прекршочни постапки за градоначалниците на Гази Баба и Штип

Редакција
Државната комисија за спречување на корупција (ДКСК) ќе иницира прекршочни постапки  за градоначалниците на Општина Гази Баба и на Општина Штип за прекршување на Изборниот...
Македонија

Антикорупциска: Градоначалниците на Вевчани и Гази Баба доставиле изјави за интереси, но нецелосни

Редакција
Државната комисија за спречување на корупцијата по сопствена иницијатива заклучи да изврши увид дали поднеле анкетни листови за имотната состојба и изјави за интереси градоначалниците...
Македонија

Шест градоначалници не ја пријавиле имотната состојба, информираше Антикорупциска

Редакција
Шест градоначалници немаат доставено анкетен лист за имотната состојба и изјава за интерес, изјави денеска претседателката на Државната комисија за спречување на корупцијата, Билјана Ивановска,...
Локално

(Фото) Градоначалниците од Источниот регион на ноќно скијање на Пониква за промоција на туристичката понуда

Редакција
Градоначалниците од единаесетте општини од Источниот регион синоќа беа дел од организираното ноќно скијање на Пониква за да придонесат во промоцијата на капацитетите на планинскиот...
Техно

Колку градоначалниците го користат Фејсбук

Редакција
79 од вкупно 81 градоначалник го користат Фејсбук во својата работа. Следи Инстаграм кој го користат 29 градоначалници, а драстично мало присуство на првите луѓе...