еМагазин

Tag : гранични премини

ДОБРОСОСЕДСТВО

Со Грција ќе се отвараат два нови гранични премини, едниот кај Мајден, другиот кај Маркова нога

Редакција
Министерството за надворешни работи на Грција ги достави до грчкиот Парламент двата нацрт закона по потпишаните договори во Скопје за отворање на нови гранични премини...
Македонија ТОП СТОРИИ

(Видео) Можат ли камерите на граничните премини да откријат од каде пребегнал Груевски?

Никола Осило
Бегството на премиерот Никола Груевски во Унгарија го сврте вниманието на светската јавност кон Македонија, а македонските граѓани се уште не можат да поверуваат како...