еМагазин

Tag : Грк

Балкан

(ВИДЕО) Грк направи маска со патент

Редакција
Сопственик на грчки ресторант во Германија направи, како што вели самиот, нов тип на маска со патент, пренесува дописникот на еМагазин од Солун. Маските ни...
Локално

Лишен од слобода Грк кој сакал да пренесе непознати семки преку граница

Никола Осило
На 03.10.2019 во 16.45 часот на Граничен премин „Табановце“ од слобода бил лишен Т.В.(32) од Р.Грција, поради тоа што при преглед на багажот биле пронајдени...
Локално

Грк нападнал полицаец на автопатот Велес-Неготино

Никола Осило
На 18.08.2019 во 08.30 часот на автопатот Велес-Неготино, кај с.Црвени Брегови, откако направил сообраќаен прекршок, С.К.(44) од Грција физички нападнал полициски службеникинформира МВР. Лицето било...
Балкан

(Возенемирувачко видео) Случајот со убиството на девојка на Родос излезе од контрола, еден од осомничените претепан во затвор

Редакција
Топ тема деновиве во Грција е убиството на младата Eleni Topaloudi (21), која беше убиена на грчкиот остров Родос, пренесува дописникот на еМагазин од Солун. Според...
Балкан

(ВИДЕО) „Македонија е грчка“, една од главните пароли на погребот на убиениот Грк во Албанија

Редакција
Денеска во селото Буларат во близина на албанско-грчката граница беше погребан Константинос Кацифас (35), кој беше убиен од албанската полиција, откако пукал со калашников кон полицајци, кои...
Балкан

(ВИДЕО) Телото на убиениот Грк во Албанија предадено на фамилијата

Редакција
Телото на Константинос Кацифас (35), кој беше убиен од албанската полиција, откако пукал со калашников кон полицајци, кои сакале да тргнат грчко знаме, денеска и...
Балкан

Грчки медиуми: Албанските власти кријат докази за убиството на Кацифас

Редакција
Адвокатот кој ја преставува фамилијата на Константинос Кацифас (35), Гркот кој пред неколку дена беше убиен од албанската полиција, за грчките медиуми вели дека грчката страна...
Балкан

Дали е „ладнокрвно убиен“: Грчките медиуми се сомневаат во албанската верзија за убиството на Кацифас

Редакција
Убиството на етничкиот Грк, Константинос Кацифас (35) во Албанија е топ тема во грчките медиуми. Како што пренесува дописникот на еМагазин од Солун, медиумите во нивното...
Балкан

Мајката на убиениот Грк во Албанија: „Мојот син никогаш немаше проблем со полицијата, само сакаше да го подигне грчкото знаме„

Редакција
Мајката на Константинос Кацифас (35), етнички Грк, кој беше убиен од албанската полиција, откако на нив пукаше со калашников, за да го спречи симнувањето на...
Балкан

(ВИДЕО) Објавена снимка од престрелката на убиениот Грк со албанската полиција

Редакција
Албанската Report TV објави ексклузивна снимка на која се гледа како убиениот етнички Грк, Константинос Кацифас (35) се пресметува со албанската полиција по улиците на Буларат,...