еМагазин

Tag : Хашим Тачи

Балкан

Хашим Тачи ќе поднесе оставка ако нема промени на границата на Косово

Никола Осило
Косовскиот претседател Хашим Тачи најави дека ќе поднесе оставка ако Парламентот не ја одобри спогодбата со Белград според која трите општини Бујановац, Прешево и Медвеџа...
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Како во среден век: Во Косово наместо вештерки, палат српски производи

Редакција
Хистерија во Косово, откако тамошната влада за дури 100 отсто ги зголеми царините на стока од Србија и Босна и Херцеговина, мерка која нема ама баш...
Македонија

Хашим Тачи во Скопје: Гласајте „за“ на референдумот, тоа би било добро за целиот регион

Редакција
Постигнатиот договор со Грција за името, е најправична одлука, затоа што иднината и на Косово и на Македонија и на целиот реигон е ЕУ и...
Македонија ТОП СТОРИИ

Ѓерѓ Дедај именуван за нов амбасадор на Косово во Македонија

Редакција
Косовскиот претседател Хашим Тачи го потпиша указот за именување на актуелниот заменик министер за надворешни работи Ѓерѓ Дедај за нов амбасадор на Косово во Македонија,...