еМагазин

Tag : Истанбул

Македонија ТОП СТОРИИ

Неверојатно: 70 македонски државјани од Истанбул кои требало да бидат вратени со хуманитарен лет, се откажале заради карантинот

Редакција
Министерот за надворешни работи, Никола Димитров, информираше дека вчера со Црна Гора се обиделе да донесат група на 70 македонски државјани од Истанбул, со хуманитарен...
Македонија ТОП СТОРИИ

Ќе се скенираат патници од Истанубл и Дубаи, од утре превентивни мерки за коноравирусот

Редакција
Простор за паника од корона вирусот во земјава не постои, но ќе се преземат превентивни мерки и од утре ќе се скенираат со термална камера...
Балкан ТОП СТОРИИ

(Видео) Како изгледа аеродромот „Сабиха Ѓокчен“ во Истанбул кој е избран за најдобар за 2019 година

Редакција
Меѓународниот аеродром „Сабиха Ѓокчен” во Истанбул е избран за „Најдобар аеродром на годината” од страна на Азиско-Пацифичкиот авијациски центар (САРА), која е една од водечките...
Бизнис

Нови авионски линии од Анкара, Измир и Истанбул до Скопје и Охрид

Никола Осило
Нови авионски линии до Скопје и Охрид од Анкара, Измир и Истанбул, најавува Агенцијата за промоција и поддршка на туризмот (АППТ) која денеска, во соработка...
Балкан

Партијата на Ердоган изгуби, Истанбул има нов градоначалник

Редакција
Турската Изборна комисија го прогласи опозицискиот кандидат Екрем Имамоглу за градоначалник на Истанбул, без оглед на жалбата која ја поднесе партијата на претседателот Реџеп Тајип...
Македонија

(Фото) Претседателот Ѓорѓе Иванов со сопругата на отварањето на најголемиот аеродром во светот во Истанбул

Никола Осило
Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, заедно со сопругата  Маја Иванова, на покана на турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган присуствуваше на свеченото отворање на новиот...
Балкан

(ВИДЕО) Во Истанбул се отвара најголемиот аеродром во светот: Како изгледа

Редакција
Новиот аеродромот во Истанбул, кој ќе биде најголем во светот, а чии свечено отварање е најавено за денеска е изграден на вкупна површина од 76,5...
Свет ТОП СТОРИИ

(Видео) Страв во очите на синот на Кашоги при средбата со принцот на Саудиска Арабија

Никола Осило
Во обид да се “испере“ пред очите на светската јавност, кралското семејство на Саудиска Арабија го повика во кралската палата Салах Кашоги, син на Џамал...
ЖИВОТ

(Фото) Александра Заева во Истанбул

Редакција
Ќерката на премиерот Зоран Заев, Александра редовно на социјалните мрежи споделува фотографии од нејзините патувања. Овојпат на Инстанграм објави фотографија од Истанбул. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ (Фото)...
Свет

Познатиот новинар Џамал Кашоги убиен во конзулатот на Саудиска Арабија во Турција?

Никола Осило
Познатиот саудиски новинар Џамал Кашоги, кој исчезна пред четири дена, откако влегол во конзулатот на Саудиска Арабија во Истанбул е убиен во конзулатот од тим...