еМагазин

Tag : изнуда

Локално

Поднесено обвинение за лихварство и изнуда, позајмил 20.000 евра барал да му вратат 120.000 евра

Редакција
Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје поднесе oбвинителен акт против едно лице за кривично дело – Изнуда од член 258 став 1, како и...
Локално

Изнуда во Скопје: Му влегле дома, го истепале и му го зеле возилото

Редакција
Единица за насилен криминал поднесе кривична пријава против М.Б.(29) и В.Ѓ.(28), двајцата од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „изнуда“, казниво...
Локално

Уапсен скопјанец: Со закани по животот сакал да изнуди пари од жена што ја запознал преку социјалните мрежи

Редакција
Полициски службеници од Тетово во соработка со служби од Министерството за внатрешни работи привеле скопјанец по кого имало потерница за издржување затворска казна за дело...