еМагазин

Tag : канал

Локално ТОП СТОРИИ

(Фото) Пронајдено тело на 29-годишен маж во канал на хидросистемот „Брегалница“

Редакција
Тело на машко лице е пронајдено денеска доцна попладне во десниот магистрален канал од хидросистемот „Брегалница“, на потегот меѓу селата Истибања и Оризари. По добиеното...
Локално ТОП СТОРИИ

Пронајдено телото на 27-годишен работник од Кавадарци кој беше пријавен за исчезнат

Редакција
Во десниот магистрален канал на хидросистемот „Брегалница“, во близина на кочанското село Бања, доцна попладнево е пронајдено безживотното тело на 27-годишниот Р.А. од Кавадарци, кој...
Локално

Тело на 34-годишен маж пронајдено во канал во Марино

Редакција
Министерството за внатрешни работи соопшти дека тело на 34-годишен жител на скопското село Мралино вчераутро било пронајдено во канал во соседното Марино. „На 01.02.2022 во...
Локално

Во канал за наводнување кај Виница пронајден женски труп

Редакција
Во канал за наводнување во близина на магистралниот пат А3 кај Виница е пронајдено безживотно тело на средовечна жена. Констатирано е дека се работи за...
Локално ТОП СТОРИИ

(Фото) Автомобил падна во канал на влезот во Кочани, возачот се здобил со повреди на главата

Редакција
Патничко возило од марката „опел“ со кочански регистерски ознаки, заврши во ископан канал на магистралниот пат на влезот во Кочани кај Подлошка кростосница. Од падот...
Македонија ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Пресечен шверц на дрога од Косово, запленета марихуана вредна околу 600.000 евра, приведени шест лица

Редакција
Во координирана полициска акција вчера е пресечен меѓународен канал за транспорт на дрога од Косово на територијата на нашата држава, при што се запленета околу...
Македонија ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Запленета дрога во вредност од околу 350.000 евра: Пресечен меѓународен канал за шверц на наркотици

Редакција
Триесет и осумгодишен државјанин на Република Албанија е приведен вчеравечер на локален пат во селото Оровник во општина Дебрца, со што е пресечен меѓународен канал...
Македонија ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Запленета дрога вредна околу 200.000 евра, прекинат меѓународен канал за транспорт на дрога

Редакција
Во рамки на засилените полициски активности за борба против недозволената трговија со наркотична дрога, во заедничка акција на полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција-...
Локално ТОП СТОРИИ

Трагедија: Двегодишно дете се удави во канал за наводнување во атар на село Долно Чичево

Редакција
Синоќа околу 20.00 часот во СВР Велес било пријавено дека на место викано „Рамниште“, атар на с. Долно Чичево, општина Градско, во отворен канал за...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Остани дома, остани во чекор со „Танец“

Редакција
Имајќи ја предвид состојбата со корона вирусот, За љубителите на македонскиот музичко-сценски фолклор, „Танец“ секоја сабота (почнувајќи од 21.3.2020) на својот Јутјуб канал ќе Ви...