еМагазин

Tag : капитал

БАШ НИ Е ЌЕФ

(Фото) Бројни политичари, бизнисмени, новинари… на прославата на 20. роденден на неделникот Капитал

Редакција
Неделникот Капитал синоќа во хотелот Александар палас го прослави својот роденден. На коктелот беа присутни бројни политичари, бизнисмени, новинари…...
Бизнис

Бранимир Јовановиќ: Владата работи за богатите со одложување на оданочувањето на капиталните добивки

Редакција
Економскиот аналитичар Бранимир Јовановиќ, на својот Фејсбук профил, анализира што би значело одложувањето на оданочувањето на капиталните добивки од хартии од вредност и доходот од...
Бизнис

Љупчо Зиков повторно предложен за финансиски директор на МЕПСО

Редакција
Љупчо Зиков, новинарот и директор на неделникот „Капитал“ е предложен за директор на финансии и комерција во МЕПСО, објави „Фокус“. „Секако дека сум информиран, и...
Бизнис

Убава вест за компаниите: Пристап до свеж капитал преку Македонската берза и Funderbeam

Никола Осило
Македонска берза склучи ексклузивен договор за соработка со друштвото Funderbeam SEE, регистрирано во Република Хрватска. Funderbeam SEE е дел од групацијата Funderbeam Market Limited којашто...