еМагазин

Tag : карти

ЖИВОТ

Од утре до 3. мај уште три локации во Скопје за подигнување бесплатни билети за литургијата со папата

Редакција
Освен во католичките парохии во државата, сите заинтересирани граѓани за присуство на централниот настан на 7. мај, света литургија на плоштадот „Македонија“ во Скопје, бесплатни
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

На што најмногу пари потрошила Шекеринска

Редакција
Министерката за одбрана и вицепремиерка, Радмила Шекеринска, најмногу пари потрошила на авионски карти, покажува Алатката за отчетност на Владата. За разлика од другите министри, Шекеринска
Забава

Картите за Здравко Чолиќ во продажба за 300 денари од понеделник, 18. март

Редакција
Подготвен од срце за сите, балканската музичка ѕвезда, Здравко Чолиќ, со нетрпение чека да ја исполни Национална арена Филип Втори Македонски со многу енергија. Картите
Бизнис

Колку пари потрошил во бифе и на авионски карти министерот за култура, Асаф Адеми

Редакција
Министерот за култура Асаф Адеми за време на својот мандат од 1 јуни до 1 ноември 2018 има остварено само две патувања во странство во
Забава

Картите за концертот на Ерос Рамацоти од 1.990 до 3.990 денари

Редакција
Ве информираме дека се познати сите детали околу влезниците за ексклузивниот концерт на Ерос Рамацоти во Скопје, закажан за 30-ти септември 2019 година, во ВИП