еМагазин

Tag : карти

Забава

Поточиња 2020 на 21. и 22. март во Македонска Опера и Балет

Редакција
Почетокот на пролетта во Скопје е резервиран за уште една детска забава. Фестивалскиот викенд на 21ви и 22ри март 2020 година ќе помине во знакот...
БАШ НИ Е ЌЕФ

„Виз ер“ за Black Friday нуди 30% намалување на цените на картите на одбраните летови

Редакција
Wizz Air, најзелената авиокомпанија во Европа и водечкиот нискобуџетен авиопревозник во Централна и Источна Европа денес објави попуст до 30% на одбрани летови букирани денес...
Забава

Картите за меѓународниот танц натпревар „Dance off“ од денес во пред-продажба

Редакција
Постојат историски докази дека луѓето танцувале уште пред 15.000 години. Ако се земе во предвид дека во музиката и танцот се наоѓа вистинскиот извор на...
ЖИВОТ

Од утре до 3. мај уште три локации во Скопје за подигнување бесплатни билети за литургијата со папата

Редакција
Освен во католичките парохии во државата, сите заинтересирани граѓани за присуство на централниот настан на 7. мај, света литургија на плоштадот „Македонија“ во Скопје, бесплатни...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

На што најмногу пари потрошила Шекеринска

Редакција
Министерката за одбрана и вицепремиерка, Радмила Шекеринска, најмногу пари потрошила на авионски карти, покажува Алатката за отчетност на Владата. За разлика од другите министри, Шекеринска...
Забава

Картите за Здравко Чолиќ во продажба за 300 денари од понеделник, 18. март

Редакција
Подготвен од срце за сите, балканската музичка ѕвезда, Здравко Чолиќ, со нетрпение чека да ја исполни Национална арена Филип Втори Македонски со многу енергија. Картите...
Бизнис

Колку пари потрошил во бифе и на авионски карти министерот за култура, Асаф Адеми

Редакција
Министерот за култура Асаф Адеми за време на својот мандат од 1 јуни до 1 ноември 2018 има остварено само две патувања во странство во...
Забава

Картите за концертот на Ерос Рамацоти од 1.990 до 3.990 денари

Редакција
Ве информираме дека се познати сите детали околу влезниците за ексклузивниот концерт на Ерос Рамацоти во Скопје, закажан за 30-ти септември 2019 година, во ВИП...