еМагазин

Tag : катастар

Бизнис ТОП СТОРИИ

Агенцијата за катастар на недвижности вработува 23 лица, плата до 38.689 денари

Редакција
Агенцијата за администрација објави оглас за вработување на 23 државни службеници во Агенцијата за катастар на недвижности. Се бараат кандидати за раководители, помошници раководители, референти,...
Локално

Кумановчанка вработена во катастар парите за издадените имотни листови си ги ставала во џеб

Никола Осило
СВР Куманово поднесе кривична пријава против М.Љ.(57) од Куманово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „послужување во службата“. Во период од 01.01.2019...
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Пуцко петрол“ го доби тендерот на Катастарот за набавка на масло за горење вреден 48.000 евра

Никола Осило
Агенцијата за катастар на недвижности по распишаниот тендер за набавка на масло за горење – екстра лесно 1 (ЕЛ-1) склучи договор со друштвото за производство,...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Катастарот вработува шест државни службеници, плата до 25.023 денари

Никола Осило
Агенцијата за администрација објави оглас за вработување на 6 државни службеници во Агенцијата за катастар на недвижности. Се бараат тројца советници, двајца соработници и еден...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Становите во Аеродром се продаваат како алва, најмногу се купуваат куќи во Велес

Никола Осило
Најголем број продадени станови во првите три месеци од 2019 година има во скопската општина Аеродром, односно во овој период се продадени 268 станови, додека...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Нема кој да купи: Непродадени 5.340 нови станови, а се градат уште 11.322

Никола Осило
Во периодот јануари – март 2019 година, на целата територија на државата се продадени 687 новоизградени станови, што е за 65 станови помалку од четвртиот...
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Ассеко СЕЕ“ го доби тендерот на Катастарот за одржување на податочен центар вреден 172.000 евра

Никола Осило
Агенцијата за катастар на недвижности по распишаниот оглас за одржување на податочен центар на продукциска и дистрибуциска околина и мрежна опрема склучи договор со трговското...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Становите во Аеродром одат како алва, во Битола најмногу продадени куќи

Никола Осило
Најголем број продадени станови во периодот октомври-декември 2018 година има во општина Аеродорм, односно во овој период се продадени 254 станови, додека пак најголем број...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Катастарот ќе изнајми копир апарати од „Стерна“ за 115.000 евра

Никола Осило
Агенцијата за катастар на недвижности  по распишаниот тендер за изнајмување на копир апарати склучи договор со друштвото за производство, трговија и услуги „Стерна“ ДОО увоз-извоз...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Агенцијата „Контакт бизнис“ го доби тендерот на Катастарот за привремени вработувања „тежок“ 130.000 евра

Никола Осило
Агенција за катастар на недвижности по распишаниот тендер за набавка на услуги од агенции за привремени вработувања склучи договор со Агенцијата за привремени вработувања „Контакт...