еМагазин

Tag : Келн

Бизнис

Витаминка меѓу водечките компании во кондиторската индустрија на саемот ISM во Келн

Редакција
Витаминка и овој пат својот асортиман го претстави на саемот ISM Келн, во Германија еден од најважните настани за кондиторски производи и закуски. За најголемиот...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Мислиш вест од Фчерашни е!!!“: Твитер реакции за Камчев, кој ги бодреше Вардарци во живо во Келн

Редакција
Информацијата дека македонскиот бизнисмен Орце Камчев, присуствувал во живо на вчерашниот натпревар на Вардар во Келн предизвика лавина од реакции по социјалните мрежи и во...
Спорт ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) „We Are the Champions“: Како изгледаше доделувањето на пехарот на тимот на Вардар

Редакција
Македонскиот ракометен клуб по втор пат ја освои Европа и Лигата на шампионите. Во видеото погледнете како изгледаше церемонијата на доделувањето на пехарот. Додека сите ракометари...
Бизнис

Виталиа со слатки впечатоци од ISM 2019 во Келн, Германија

Редакција
Виталиа и оваа година се претстави со своите уникатни, здрави производи на престижниот ISM Келн – најголемиот саем за кондиторија. „Посетителите најчесто се заинтересирани за...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Германија земја во фокус на Skopje Design Week: Учиме од најдобрите

Редакција
Во Скопје од 21. до 25.ноември 2018 се одржува осмиот Skopje Design Week во соработка со Делегацијата на германското стопанство во Македонија. Оваа година земја...