еМагазин

Tag : клима

ЖИВОТ

Македонските клима уреди предвидуваат ладно лето! Како да го одберете вистинскиот?

Редакција
Веќе започнаа високите температури како најава за топлите температури ова лето. Ако веќе почнавте со барање на соодветниот начин како разладени да го поминете летниот...
Бизнис

Ангеловска-Бежоска на „Македонија 2025“: Треба да забрза процесот на реална конвергенција кон економијата на Европската унија

Редакција
„Со оглед на фактот дека нивото на доходот кај нас е само околу 37% од европскиот просек, еден од главните предизвици за нашата економија е...
ТОП СТОРИИ ЧИСТА ОКОЛИНА

Кој ќе добие по 1.000 евра за набавка на клима инвертери?

Редакција
На 158. седница на Владата беше одлучено дека 10 илјади семејства во Тетово, Битола, Кичево и Скопје ќе добијат по 1.000 евра за набавка на...
Свет ТОП СТОРИИ

Последиците од глобалното затоплување се забрзуваат: Последните пет години најтопло во историјата на мерењата

Редакција
Последиците од глобалното затоплување се забрзуваат, покажуваат најновите научни податоци на Светската метеоролошка организација (СМО), објавени во пресрет на климатскиот самит на ОН во Њујорк....
ЧИСТА ОКОЛИНА

Град Скопје: Околу 1.600 домаќинства аплицирале за субвенции за набавка на инвертери

Редакција
Град Скопје ги информира граѓаните дека се исцрпени средствата предвидени за субвенции за набавка на инвертери за 2019 година, односно до денеска до 15 часот се пристигнати...
ЖИВОТ

Четири причини зошто климата е најдобра за загревање во зима

Редакција
Во период каде промените во времето се целосно неочекувани, и загадувањето во цела Македонија полека станува секојдневие клучно е да го загреете, но и прочистите...