еМагазин

Tag : Комуналец

Бизнис ТОП СТОРИИ

„Реалност-06“ го доби тендерот на „Комуналец-Прилеп“ за привремени вработувања вреден 368.000 евра

Редакција
ЈКП „Комуналец-Прилеп“ по распишаниот тендер за сукцесивна набавка на услуги за привремени вработувања склучи договор со приватната агенција за вработување „Реалност-06“ Прилеп. Вредноста на склучениот...
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Пуцко петрол“ го доби тендерот на ЈП „Комуналец“ – Кичево за набавка на горива вреден 143.000 евра

Никола Осило
ЈП „Комуналец“ – Кичево по распишаниот тендер за набавка на горива склучи договор со друштвото за производство, трговија и услуги „Пуцко петрол“ увоз-извоз ДООЕЛ од...
Локално

Гостивар и околината пет часа ќе бидат без вода за пиење

Никола Осило
Корисниците приклучени на градскиот водовод во Гостивар денеска ќе имаат прекин во снабдувањето со вода за пиење. Од ЈП „Комуналец“ информираа дека прекинот е предвиден...
Локално

Поранешна директорка на „Охридски комуналец“ си доделувала плата иако била разрешена

Редакција
СВР Охрид поднесе кривична пријава против Е.С.(67) од Охрид поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „злоупотреба на службена положба и овластување“. Во...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Агенцијата „Реалност-06“ го доби тендерот на прилепски Комуналец за привремени вработувања тежок 22,6 милиони денари

Никола Осило
ЈКП Комуналец – Прилеп по распишаниот тендер за сукцесивна набавка на услуги за ангажирање на агенција за привремени врабтувања склучи договор со агенцијата за привремени...
Локално

Кривична пријава за екс-директорот на ЈП „Комуналец“ во Крива Паланка

Никола Осило
Надворешната канцеларија за криминалистички работи Крива Паланка поднесе кривична пријава против Т.Т.(46) од Крива Паланка, поранешен директор на Јавното претпријатие „Комуналец“-Крива Паланка, поради постоење основи...