еМагазин

Tag : кординатор

Македонија

ВМРО ДПМНЕ ќе има една пратеничка група во Собранието, кординатор ќе биде Никола Мицевски

Редакција
На синоќешната седница на Извршниот комитет на ВМРО ДПМНЕ е донесена одлука партијата наместо досегашните 10, да има една пратеничка група во Собранието. Кординатор ќе...
Македонија

Владо Мисајловски ќе ги координира градоначалниците на ВМРО-ДПМНЕ

Редакција
На седницата на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ беа именувани потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски за координатор на сите градоначалници од ВМРО-ДПМНЕ на територија на Република...