еМагазин

Tag : Коридор 10д

Бизнис ТОП СТОРИИ

Ќе чини најмалку 260 милиони евра: Поставен камен-темелникот на автопатот Прилеп – Битола од Коридорот 10д

Редакција
Денеска е поставен камен-темелникот на автопатот Прилеп – Битола од Коридорот 10д. Автопатот ќе биде долг 39,3 километри. а според првичните пресметки ќе чини 260...