еМагазин

Tag : Крива Паланка

Локално

Возач од Крива Паланка најпрво удрил во 49-годишно лице, а потоа во запрен камион

Редакција
Од МВР информираат дека на 13.01.2024 година околу 15.40 часот, било пријавено дека на магистралниот пат Граничен премин „Деве Баир“ – Крива Паланка, се случила...
Локално ТОП СТОРИИ

(Галерија) Крива Паланка накитена за новогодишните празници

Редакција
И годинава Крива Паланка пред сите блесна во новогодишно празнично издане. Еве како изгледа градот: Фото: Општина Крива Паланка...
Локално ТОП СТОРИИ

Уапсен 27-годишник од Крива Паланка осомничен за убиство

Редакција
Припадници на Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за општ и насилен криминал, во содејство со СВР Куманово – ОВР Крива Паланка, вчера го лишиле...
Локално ТОП СТОРИИ

Во Крива Паланка убиен 76-годишен маж

Редакција
Во Крива Паланка завчера во неговиот дом бил пронајден починат 76-годишен маж, а обдукцијата покажала дека се работи за убиство, информираат од Секторот за внатрешни...
Локално ТОП СТОРИИ

(Фото) Се излеа Крива Река, отсечено село Т’лминци, однесени пешачки мостови и поплавени домови во Крива Паланка

Редакција
Крива Река и Киселичка Река се излеаја и предизвика големи штети, однесени се пешачки мостови, поплавени се домови на граѓаните, а селото Т’лминци со над...
Локално ТОП СТОРИИ

Основец од Крива Паланка на училиште дошол со нож

Редакција
Полициски службеници од ОВР Крива Паланка, вчера, во присуство на социјален работник и родителите, извршиле службен разговор со малолетник – ученик во основно училиште во...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Видео) Во Крива Паланка за малку тепачка за крстот, во Оровник не го најдоа

Редакција
Во Крива Паланка, малку фалеше да настане тепачка за крстот. Момчињата кои скокнаа во Крива река се тегнеа и влечеа за крстот и покрај апелите...
Македонија ТОП СТОРИИ

Градоначалникот на Крива Паланка шамарал полицаец, МВР најави пријава

Редакција
Во врска со пријавата од К.С. во ОВР Крива Паланка дека на 14-ти овој месец бил физички нападнат од С.М., преземени се мерки и активности...
Локално ТОП СТОРИИ

(Галерија) Со помош на иселеници, Крива Паланка накитена за новогодишните празници

Редакција
Жителите на Крива Паланка од синоќа се во можност да уживаат во претпразничната магија во пресрет на новогодишните празници. Блескава новогодишна атмосфера го осветли градот...
Македонија ТОП СТОРИИ

Дојава за бомба и во основно училиште во Крива Паланка

Редакција
Денеска е упатена закана за поставена експлозивна нaправа по електронска адреса и во едно основно училиште во Крива Паланка. -Веднаш по добиената пријава, од полициски...