еМагазин

Tag : Крива Паланка

Македонија ТОП СТОРИИ

Дојава за бомба и во основно училиште во Крива Паланка

Редакција
Денеска е упатена закана за поставена експлозивна нaправа по електронска адреса и во едно основно училиште во Крива Паланка. -Веднаш по добиената пријава, од полициски...
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

(Фото) Градоначалникот на Крива Паланка ја донираше годишната плата за детско игралиште

Редакција
Сашко Митовски, градоначалникот на Општина Крива Паланка ја донираше платата од измината година за поставување урбано детско игралиште во населбата Маневци. “Со чисто срце и...
Локално ТОП СТОРИИ

Во ливада кај Крива Паланка пронајден дел од човечки труп

Редакција
Во ливада во атарот на селото Конопница, Крива Паланка, вчера попладне бил пронајден дел од човечки труп, информираат од Секторот за внатрешни работи Куманово. Вчера...
Локално

Кумановец усмртил жена на магистралниот пат за Крива Паланка

Редакција
Патничко моторно возило „фолксваген пасат“ со кумановски регистарски ознаки, управувано од Б.Ѓ. (33) од Куманово, вчера попладне на магистралниот пат за Крива Паланка удрило во...
Бизнис

Општина Крива Паланка вработува четири лица, плата до 29.714 денари

Редакција
Агенцијата за администрација објави оглас за вработување на 4 државни службеници во Општина Крива Паланка. Се бараат кандидати за раководител и за самостојни рефренти. Платите во зависност од...
Локално

Почина тракторист по излетување од коловозот

Редакција
На 09.02.2021 во 13.30 часот во Полициската станица Крива Паланка било пријавено дека на регионалниот пат Крива Паланка-с.Огут, на место викано „Падини“, атар на с.Габар,...
Локално

Кривопаланчанец нападнат од брат при семејна расправија

Редакција
На 06.02.2021 во 23.40 часот во Полициска станица Крива Паланка, Ш.С.(29) од Крива Паланка пријавил дека околу 21.00 часот при семејна расправија во неговиот дом...
Македонија

Двајца вработени во градинка во Крива Паланка позитивни на Ковид-19, установата ќе паузира две недели

Редакција
Во детската градинка „Детелинка” во Крива Паланка потврдени се двајца вработени позитивни на Ковид-19, поради што од управата на установата е донесена одлука за затворање...
Локално

Кривична пријава за ексградоначалникот на Крива Паланка и тројца инспектори

Редакција
Надворешната канцеларија за криминалистички работи Крива Паланка поднесе кривична пријава против А.А.(59), К.П.(54), А.А.(67), сите oд Крива Паланка и О.П.(60) oд Кратово, поради постоење основи...
Локално

Трагедија во Крива Паланка: Почина осумгодишно дете

Редакција
На 17.09.2020 во 05.15 часот во СВР Куманово, од Градската болница Куманово било пријавено дека кај нив за реанимација бил донесен починат осумгодишник од Крива...