еМагазин

Tag : игралиште

БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

(Фото) Градоначалникот на Крива Паланка ја донираше годишната плата за детско игралиште

Редакција
Сашко Митовски, градоначалникот на Општина Крива Паланка ја донираше платата од измината година за поставување урбано детско игралиште во населбата Маневци. “Со чисто срце и...
БАШ НИ Е ЌЕФ

ОКТА ја поддржа изградбата на првото инклузивно игралиште во Општина Дојран

Редакција
Со почетокот на новата школска година, Основното општинско училиште „Кочо Рацин“ во Дојран доби ново инклузивно игралиште кое безбедно ќе можат да го користат сите...
БАШ НИ Е ЌЕФ

(Фото) Со донација од САСА изградено ново инклузивно детско игралиште

Редакција
Рудник САСА донираше ново инклузивно детско игралиште кое е лоцирано во кругот на детската градинка „Бамби“ и на Дневниот центар на лицата со посебни потреби...
БАШ НИ Е ЌЕФ

(Фото) Со поддршка на ОКТА отворено ново инклузивно игралиште во општина Аеродром

Редакција
Компанијата ОКТА во соработка со Фондацијата „Чекор по чекор“ и општина Аеродром, донираше ново инклузивно игралиште во основното училиште „Лазо Ангеловски“, информираат од компанијата. Игралиштето...
Локално

Жена и ja нападнала ќеркичката „пред очи“ на детско игралиште во Капиштец

Редакција
На 10.03.2019 во 20.00 часот во СВР Скопје, Т.С.(34) пријавила дека истиот ден околу 13.00 часот на улица „Јуриј Гагарин“, во парк на детско игралиште,...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Пекара „Специјал“ дел од отворањето на новото игралште во Веро Тафталиџе

Редакција
Во саботата на 22 Септември по повод отворањето на новото игралиште во склоп на маркетот Веро Тафталиџе, се одржа настан наменет за најмалите. Големата забава...