еМагазин

Tag : Кромберг и Шуберт

Бизнис ТОП СТОРИИ

Нова државна помош од 25,7 милиони евра за „Кромберг и Шуберт“

Редакција
Заменик претседателот на Владата задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи денеска во Битола потпиша нов договор за државна помош со „Кромберг и Шуберт“, која е...
Локално ТОП СТОРИИ

(Фото) Се преврте автобус со работници од фабриката „Кромберг и Шуберт“, петмина полесно повредени

Редакција
Утрово околу 6:30 часот на излезот од индустриската зона „Жабени“ се превртел автобус кој превезувал работници во фабриката „Кромберг и Шуберт“- Битола. Повредени се пет...