еМагазин

Tag : Ламбе Алабаковски

Забава ТОП СТОРИИ

(Видео) Ламбе Алабаковски ја обработи „Дејгиди луди млади години“

Редакција
Ламбе Алабаковски оваа успешна музичка година ја заокружува со својата верзија на една од, како што вели, неговите омилени македонски песни „Дејгиди луди млади години“, која веќе...
Македонија ТОП СТОРИИ

Ламбе Алабаковски добивал смртни закани по опожарувањето на клубот „Ванчо Михајлов“

Редакција
Откако го опожарил клубот „Ванчо Михајлов“ во Битола, пејачот Ламбе Алабаковски добивал смртни закани по него и неговото семејство во пораки на социјалните мрежи, изјави...
Забава ТОП СТОРИИ

(Видео) Ламбе Алабаковски со „Оган да го гори“, прва песна од проектот „Македонијо во срце те носиме“

Редакција
„Оган да го гори“ во изведба на Ламбе Алабаковски е првата од предвидените дванаесет нумери што јавноста ќе има можност да ги чуе како дел од проектот „Македонијо во...
Македонија ТОП СТОРИИ

Ламбе Алабаковски: Среќен и радосен сум што го запалив бугарскиот клуб „Ванчо Михајлов“

Редакција
Пејачот Ламбе Алабаковски во „Бомбакис поткаст“ за првпат во јавноста даде став за палењето на бугарскиот клуб „Ванчо Михајлов“ во Битола. Алабаковски вели дека бил...
Македонија ТОП СТОРИИ

На Бугарија не и се бендиса казната за Ламбе Алабаковски

Редакција
На редовниот брифинг во бугарското Министерство за надворешни работи, министерот Николај Милков коментираше дека оваа недела имало два настана со Македонија – од кои едниот...
Македонија ТОП СТОРИИ

Ламбе Алабаковски доби условна казна затвор од шест месеци за потпалување на културниот центар „Иван Михајлов“ во Битола

Редакција
Пејачот Ламбе Алабаковски е осуден на условна казна затвор од шест месеци за потпалување на културниот центар „Иван Михајлов“ во Битола на 4 јуни годинава....
Македонија ТОП СТОРИИ

(Видео) Објавена снимка од безбедносна камера која покажува како Алабаковски го запали бугарскиот клуб во Битола

Редакција
4NEWS.mk ексклузивно објави снимка од безбедносната камера која го регистрираше палењето на бугарскиот културен клуб во Битола. На снимката се гледа како пејачот Ламбе Алабаковски...
Македонија ТОП СТОРИИ

(Видео) Ламбе го запали „францускиот предлог“ пред Влада: Ако мојата дијагноза е пироман, вашата е предавничка

Редакција
На вечерашниот протест, трет по ред, пред Владата против „францускиот предлог„ настапи и пејачот Ламбе Алабаковски, кој ја испеа македонската химна. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ (Во живо)...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

За првпат се огласи Ламбе: Народе мој Ви благодарам за Вашата искрена поткрепа!

Редакција
Македонскиот пејач Ламбе Алабаковски, за првпат се огласи по палењето на влезната врата на бугарскиот центар “Ванчо Михајлов“ во Битола, за што против него во...
Македонија ТОП СТОРИИ

Ламбе Алабаковски е на слобода, одземен му е пасошот

Редакција
Адвокатот на Ламбе Алабаковски, Дарко Стефановски за порталот apla.mk потврди дека Кривичниот совет на Основниот суд во Битола го пуштил Алабаковски да се брани од...