еМагазин

Tag : леш

Локално

Делови од човечки леш пронајдени кај Долно Дупени

Редакција
На 28.07.2020 во 18.00 часот во СВР Битола било пријавено дека во атар на с.Долно Дупени, ресенско, по претходна пријава за пронајден човечки череп, од...
Локално

Леш од мачено куче пронајдено во Стојаково

Редакција
На 21.07.2019 во 11.40 часот во Полициска канцеларија Богданци, Н.Р.М (41) – адвокат од Здружение за заштита на животни „Анима мунди“, пријавила дека на излез...