еМагазин

Tag : лица

Да помогнеме

Марко Пејчиновски повикува: Бидете дел од тимбилдингот „Лица со ретки болести“ на Охрид трчаТ

Редакција
Марко Пејчиновски е млад херој од Охрид кој има само 13 години и има голема желба – да ги оствари своите соништа. На 28 август
Бизнис

На новата Листа на должници на УЈП, 1.859 правни и 2.226 физички лица

Редакција
На најновата Листа на должници на Управата за јавни приходи (УЈП) има 1.859 должници – правни лица (пoмалку за 130 од претходната листа) и 2.226
Бизнис

Во земјава лани 243 лица станале доктори на науки

Никола Осило
Звање доктор на науки во 2018 година стекнале 243 лица, што е повеќе за 16.3 проценти во однос на 2017 година. Според податоците на Државниот
БАШ НИ Е ЌЕФ

Модната агенција „Моделс ИН“ организира кастинг и курсеви за нови лица

Редакција
Косопственикот на модната агенција „Моделс ИН“ за „еМагазин“ информираше дека после четири години модната агенција започнува со кастинг и курсеви за нови лица. „Бидејќи имаше премногу
Македонија

И Катица Јанева тврди дека ја следат

Редакција
Специјалната обвинителка Катица Јанева во емисијата „Печат на неделата“ на 1ТВ вели дека некој ја следи. -Јас знам дека ме следат, тоа е многу приметно. Но, тоа
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

МВР: Се злоупотребуваат стари случаи со исчезнати лица за да се шири страв кај граѓаните

Редакција
Министерството за внатрешни работи ги демантира информациите што вчера и денеска се споделуваат на социјалните мрежи дека е исчезнат Лука Божиновски. – Се злоупотребува случај од
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Жив си затоа што имаш неквалитетни органи“: Твитер за наводните трговци со органи и сериски убиец во Скопје

Редакција
Лавина од реакции по социјалните мрежи по шпекулативните информации дека во Скопје наводно има сериски убиец и трговци со органи. Информациите кои масовно се шират
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

По исчезнувањето на неколку лица во Скопје: На социјалните мрежи се шири паника за сериски убиец и трговци со органи

Редакција
По исчезнувањето на неколку лица во Скопје, од кои дел се пронајдени мртви, во недостаток на официјални информации и повеќе детали, молскавично одредни лица на
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Ова веќе станува алармантно и језиво…“: Твитер за загрижувачкиот тренд со исчезнати лица

Редакција
Триест и пет годишниот годишниот Горан Атанасовски од Скопје е најновото исчезнато лице, чија фотографија се споделува на социјалните мрежи. Изминатиов период исчезнаа неколку лица,
Локално

И тоа се случи: Влетале со автомобил во неготинскиот пазар и оштетиле тезги 

Редакција
Две млади лица ноќеска со автомобил влетале во градскиот пазар во Неготино и оштетиле тезги. Портпаролот на Секторот за внатрешни работи Велес, Верољуб Додевски потврди