еМагазин

Tag : локомотиви

Бизнис

„Импулс-комерц“ го доби тендерот на „МЖ Транспорт“ за набавка на моноблоци за ломомотиви вреден 479.000 евра

Редакција
„МЖ Транспорт“ АД-Скопје по распишаниот тендер за набавка на моноблоци за локомотиви склучи договор со друштвото за трговија „Импулс-комерц“ ДООЕЛ Скопје. Вредноста на склучениот договор...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Железницата извиси за локомотивите од Кина: Владата бара арбитража

Редакција
Владата на една последните седици ја задолжила Железници на Република Северна Македонија Транспорт АД – Скопје за Проектот за набавка на локомотиви и Проектот за...