еМагазин

Tag : лулашка

Локално

Две девојчиња повредени на роденденска забава во струмичко откако врз нив паднала лулашка

Редакција
Две малолетни девојчиња се повредени на роденденска забава во двор на угостителски објект во селото Борисово, откако врз нив паднала лулашка. Според соопштението на СВР...