еМагазин

Tag : македонски производи

БАШ НИ Е ЌЕФ

„Домашно со љубов“ – промоција на македонски производи во Веро

Редакција
„Домашно со љубов“ е настанот кој од 11 до 25 ноември се одржува во сите Веро маркети, во чиј фокус се производи на македонски производители...
МАКЕДОНСКО

(Фото) „Недела на македонски производи“ во Букурешт: Спортот освен што обединува, претставува и алатка за економски развој

Редакција
Денеска, министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Арјанит Хоџа, задно со министерот за економија Крешник Бектеши, амбасадорот нa Македонија во Романија, Габриел Атанасов и директорот...
Бизнис

Македонските производи би можеле да станат дел од „Лидл“ маркетите

Редакција
Македонските производи би можеле да станат дел од синџирот на набавка на „Лидл“ маркетите. Преговорите со оваа компанија, која најави инвестиција во земјава, се во...