еМагазин

Tag : Макпрогрес

Бизнис

„Макпрогрес“ отвори Центар за развој и Прогресив академија во Виница: Нови патишта за успехот во регионот

Редакција
„Макпрогрес“, еден од водечките производители на кондиторски производи во Југоисточна Европа, отвори Винчини центар за развој и Прогресив академија во Виница, информираат од компанијата. Повеќе...
ЖИВОТ

Алва – слатко задоволство што се топи во уста

Редакција
Сите, барем еднаш во животот сме го слушнале изразот: „Оди како алва!“, што кажува многу за нашата култура и односот кон алвата како еден од...
ЖИВОТ

„Макпрогрес“ организира посета на Зоолошката градина во Скопје за своите вработени и нивните најблиски

Редакција
Во неделата (22 септември) компанијата „Макпрогрес“ Виница реализира еднодневен семеен ден за своите вработени, организирајќи интересно едукативна посета на Зоолошката градина – Скопје. Вработените заедно...
ЧИСТА ОКОЛИНА

Макпрогрес Виница реален пример за еколошка компанија

Редакција
Грижата за животната средина е обврска на секој општествено одговорен деловен субјект. Секој субјект со своето работење создава и амбалажен отпад, а грижата за него...
Бизнис

„Макпрогрес“ на FMCG самитот во Скопје

Редакција
„Макпрогрес“ беше дел од FMCG самитот во Скопје – најголемата регионална конференција за трговија со стока за широка потрошувачка. Компанијата имаше свои учесници на самиот...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Зур и Дим маркети со поддршка за три месечното скратено работно време на родителите што користеле породилно

Редакција
Позитивниот пример за применување на 3 месечно скратено работно време на родителите што користиле боледување поради раѓање или мајчинство е пример на позитивност и значајност...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Витаминка, Макпрогрес и Европа ќе им дадат дополнителни 3 месеци скратено работно време на родителите кои се враќаат од породилно: Кој е следен?

Редакција
Инцијативата на Витаминка на своите вработени да им овозможи дополнителни три месеци скратено работно време за родителите кои се враќаат од породилно отсуство ја прифатија уште две...
БАШ НИ Е ЌЕФ

И Макпрогрес ќе им даде дополнителни 3 месеци скратено работно време на родителите кои се враќаат од породилно

Редакција
По Витаминка и Европа и Макпрогрес од Виница се приклучи на инцијативата на своите вработени да им овозможи дополнителни три месеци скратено работно време за...
БАШ НИ Е ЌЕФ

(Фото) Макпрогрес прогласена за „Компанија предводник на Целите за одржлив развој 2019“

Редакција
Синоќа за првпат се одржа свеченото доделување на наградите „Целите за одржлив развој 2019“ каде македонската лидерска прехрамбена компанија „Макпрогрес“ се закити со наградата „Компанија...
ЖИВОТ

Забавата во кујна со децата е непроценливо и поучно искуство

Редакција
Дали некогаш сте помислиле дека кујната може да биде фасцинантно место за вашите деца? Всушност, уште пред да ги повикате да ви се придружат, нивната...