еМагазин

Tag : мала речица

Македонија ТОП СТОРИИ

(Фото) „Огнената група“ на средба кај Ахмети: Лидерот вели дека партијата е национално богатство и меѓучовечките односи мора да се средат

Редакција
Лидерот на ДУИ, Али Ахмети денеска се сретна со незадоволните партиски членови, т.н. „Огнена група“. На средбата со Ахмети, беа членови од незадоволните ограноци на...
Локално

Поради непочитување на здравствените прописи затворен угостителски објект во Мала Речица, приведен сопственикот

Редакција
Полициски службеници од СВР Тетово во содејство со инспектори од Државен пазарен инспекторат, синоќа во 21:30 часот, при извршена контрола на угостителски објект во с.Мала...
Локално

Го снимал без дозвола и видеото го објавил на „ТикТок“

Редакција
СВР Тетово поднесе кривична пријава против А.Ј.(27) од с.Голема Речица, тетовско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „злоупотреба на лични податоци“, информира...
Локално

Приведен газда на локал во Мала Речица бидејќи работел повеќе од дозволеното

Редакција
На 24.10.2020 околу 00,40 часот во с.Мала Речица-тетовско од полициски службеници од СВР Тетово бил лишен од слобода Ш.А.(48) од с.Мала Речица затоа што неговиот...
Македонија

Мехмети: Најубаво ќе беше Османи да отидеше до мала Речица за да побара конечно да биде поставено државното знаме

Редакција
Советникот на генералниот секретар на СДСМ и поранешен активист на Шарената револуција, Замир Мехмети се огласи на својот Фејсбук профил за „акцијата“ на вицепремиерот за...
Македонија

(ВИДЕО) Таткото на другото рането момче го демантира пратеникот на ДУИ, Адеми: Тој пукаше на свадбата

Редакција
За телевизијата Алсат М, Јусуф Биљали, таткото на момчето кое беше рането со пиштол на свадба во тетовска Мала Речица, пред околу еден месец, кога...
Локално

Крвав карамбол: Жител на Мала Речица со возило удрил во 10 пешаци

Редакција
Еден потешко повреден и уште деветмина полесно повредени е последицата од инцидентот на локалниот пат во Горно Орашје, каде 61 годишен жител на Мала Речица...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Да ставиме и македонско знаме? Ма не мора само Вие гласајте„ : Твитер се „вжешти“ за посетата на Пендаровски на Мала Речица

Редакција
Стево Пендаровски, заедничкиот кандидат за претседател на државата на СДСМ и ДУИ вчера имаше кратко обраќање и пред членовите на Централниот совет на ДУИ. Неговата посета...
Локално

Триесетдневен притвор за мажот што ја застрела сопругата во Мала Речица

Редакција
Триесетдневен притвор му определил судија во претходна постапка при основниот суд во Тетово на А.К. (53) од Мала Речица како осомничен  дека сторил три кривични...
Локално

Тетовецот кој ја лиши од живот својата сопруга под истрага за три кривични дела

Редакција
Тетовецот кој ја лиши од живот својата сопруга е под истрага за три кривични дела: „убиство“, „убиство во обид“ и неовластено изработување, држење, посредување и...