еМагазин

Tag : малцинства

Македонија ТОП СТОРИИ

Камбовски: Предложените измени не се спротивни на основните начела на Уставот

Редакција
Уставните измени што ги предлага Владата содржат решенија кои кореспондираат со потпишаниот Договор со Грција и со својата содржина одговараат на основните уставни начела и...