еМагазин

Tag : Мариово

ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Десет дена нема трага од 10-годишниот Петар, кој исчезна во Мариово

Редакција
Десетти ден нема никаква трага од 10-годишен Петар, кој исчезна од селото Врпско, Мариово. На Петар му се губи секаква трага попладнето, по 16 часот,...
Локално ТОП СТОРИИ

Се трага по исчезнатото десетгодишно дете во Мариово, се вклучи и хеликоптер од МВР

Редакција
Од синоќа сѐ уште се трага по десет годишно дете, кое исчезнало вчера околу 16 часот од селото Врбско во Мариово. Вклучени се екипи на...
CHECK IN ТОП СТОРИИ

(Фото) Етно-куќа „Благибог“ – прекрасна можност за „бегство“ во Мариово

Редакција
Се наближуваат велигденските празници, кога повеќето од нас ќе сакаат да избегаат од секојдневието исполнето со пандемијата од Ковид-19. Етно куќата „Благи-бог“ во селото Дуње...
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

Мариово и Трескавец во петте европски финалисти за Наградата за најдобра филмска локација

Редакција
Европската мрежа на филмски комисии (EUFCN) кој е партнер на Европскиот филмски маркет, по четврти пат доделуваат награда за најдобра филмска локација (Location award), за...
Локално

Млад прилепчанец загина при лов во Мариово

Редакција
Дваесет и петгодишен прилепчанец денеска им подлегнал на повредите откако бил погоден со куршум од ловечка пушка во атарот на селото Витолиште, Мариово. Според Сања...
CHECK IN ТОП СТОРИИ

(Галерија) По корона кризата, предлог-место за посета во нашата држава: Етно-куќа Благибог, Мариово

Редакција
Туристичките работници во државата спасот на туризмот го гледаат во домашните туристи. Се уште не се знае како ќе бидат организирани патувањата во странските држави,...
CHECK IN ТОП СТОРИИ

(Фото) Места низ Македонија идеални да се посетат со велосипед

Редакција
Природните убавини кои ги крие нашата земја се далеку познати, но ретко кој од нас посетил поголем број од истите. Некогаш од немање време, или...