еМагазин

Tag : масакар

Балкан ТОП СТОРИИ

Уште една жртва на пукањето во белградското училиште: Почина тешко ранетото девојче

Редакција
На Универзитетската детска клиника во Тиршова во Белград денеска почина девојчето кое беше тешко повредено во пукање во основното училиште „Владислав Рибникар“ на Врачар, јави...
Балкан ТОП СТОРИИ

Уапсен 21-годишниот Србин кој уби осум лица кај Младеновац, по него трагаа 600 полицајци

Редакција
Масовниот убиец кој синоќа уби осум и рани 13 лица е уапсен во околината на Крагуевац, дознава Радио Телевизија Србија (РТС). По него трагаа повеќе...
Балкан ТОП СТОРИИ

(Видео) Српски ученик со пластичен пиштол го исмејува масакарот во белградското училиште, јавноста згрозена

Редакција
На социјалните мрежи се појави видео од основното училиште „Јефимија“ во Обреновац, Србија, на кое момче со пластичен пиштол прави пародија од масакарот во белградското...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

И по 22 години од масакрот кај Вејце загинатите бранители се уште немаат споменик

Редакција
Одборот на бранителите денеска одбележа 22 години од масакрот на осумте припадници на безбедосните сили, што се случи на 28 април 2001 година помеѓу селата...
Свет ТОП СТОРИИ

(Видео) Во геј клуб во САД убиени пет лица, убиецот совладан од гостите

Редакција
Најмалку пет лица загинаа, а 18 други се повредени откако вооружен маж отворил оган во геј клуб во Колорадо Спрингс, САД. #Breaking: Colorado Springs Fire...
Свет ТОП СТОРИИ

Од „скршено срце“ почина сопругот на една од убиените учителки во масакарот во Тексас

Редакција
Два дена по масакарот во основното училиште во американската држава Тексас, почина Џое Гарсија, сопругот на една од убиените учителки, Ирма Гарсија. Тие беа во...
Свет ТОП СТОРИИ

Сите 19 деца во масакрот во училиштето во Тексас загинале во една училница

Редакција
Деветнаесетте деца и двајцата наставници убиени во масакр во основно училиште во јужен Тексас биле во една училница за четврто одделение каде напаѓачот се забарикадирал,...
Свет ТОП СТОРИИ

(Видео) 18-годишен белец во САД уби најмалку 10 лица во расистички напад

Редакција
Американското Федерално истражно биро (ФБИ) соопшти дека масакрот во Бафало ќе биде истражуван како злосторство од омраза и „расно мотивиран насилен екстремизам“. Напаѓачот, 18-годишно бело...
Свет ТОП СТОРИИ

(Вознемирувачко видео) Некои од телата во Буча лежеле на улица со недели

Редакција
Анализа на Њујорк Тајмс со помош на сателитски снимки покажува дека некои од телата во украинскиот град Буча биле на улица со недели, пренесува Nexta...
Свет ТОП СТОРИИ

(Фото) Зеленски меѓу народот во Буча: „Mногу тешко да се преговара со Русија по масакрот што го извршијa“

Редакција
Украинскиот претседател Володимир Зеленски денеска ја посети Буча, место од каде веќе неколку дена пристигнуваат снимки и фотографии од тела на убиени цивили по улиците....