еМагазин

Tag : медали

БАШ НИ Е ЌЕФ

Шест златни медали за вината на „Стоби“ на најпрестижниот вински натпревар „Мундус вини“

Редакција
Шест златни и еден сребрен медал за вината на „Стоби“ е резултатот што го постигна оваа винарница на престижниот меѓународен вински натпревар „Мундус вини“ кој...
Спорт

Два бронзени медали за каратистите на „Макпетрол“ од интернационалниот турнир „Кроација гранд при“

Редакција
Викендов во Самобор, Загреб се одржа 29 по ред карате турнир „Кроација гранд при“, со пријавени рекордни 1.930 спортисти, од 268 клубови и 22 национални...
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

Сребро и бронза за македонски ученици на Олимпијадата по природни науки во Доха

Редакција
Македонски ученици освоија сребрен и бронзен медал на 16. Меѓународна јуниорска олимпијада по природни науки (физика, хемија и биологија) што се одржа во Катар од...
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

(Галерија) Кои се пожарникарите кои Пендаровски ги одликуваше со „Медал за храброст“

Редакција
Претседателот Стево Пендаровски, денеска, со „Медал за храброст“ одликуваше осум припадници на Територијалната противпожарна бригада на Град Скопје. Медалот за храброст им се доделува за...