еМагазин

Tag : Мериот

Забава

(Галерија) Прекрасна атмосфера и насмеани лица на првиот „Скопје виски фест“

Никола Осило
Во убаво расположение, многу насмеани лица и супер забава помина првиот „Скопје виски фест“ што неодамна се одржа во хотелот „Мериот“. Посетителите имаа можност да...
Бизнис ТОП СТОРИИ

(Фото) Викендов во хотелот Мериот се отвара казиното Фламинго

Редакција
Како што веќе објави еМагазин, на 17. ноември свечено ќе биде отворено казиното Фламинго во Скопје, во рамките на хотелот Мериот. Последните подготовки како што...
ЖИВОТ

(Галерија) Женствени, романтични и смели за најубавата ноќ

Редакција
Пред многубројната публика за време на Bridal Night во Merriot Хотел, во романтична атмосфера LISCA ги претстави најновите модели на долна облека наменети за идните...
Забава

(ВИДЕО) Како изгледаше свадбата на Борко и Нина Ристовски

Редакција
По една година во брак, голманот на македонската ракометна репрезентација, Борко Ристовски и неговата сопруга Нина викендов направија свадба во скопскиот хотел Мериот. На свадбата беше...
Македонија

КОД: Кога го апселе Мијалков бил во друштво на пратениците Муковски, Василевски и Нола Исмаиловска Старова

Редакција
КОД, кој се емитува на телевизијата Телма, објави дека поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков, кој е во притвор во затворот „Скопје“ во Шутка, вечерта...
БАШ НИ Е ЌЕФ

(Фото) „Ренџ ровер спорт“ ќе ги пречека учесниците на „Самитот на Македонија 2025“

Редакција
Аутомобили Гроуп, официјалниот импортер и дистрибутер за „јагуар“ и „ленд ровер“ во Македонија го поддржа „Самитот на Македонија 2025” кој се одржува во хотел Мериот...
Бизнис ТОП СТОРИИ

(Галерија) Кои се најуспешните градски хотели во Македонија

Редакција
Министерството за економија традиционално ги додели наградите за најуспешните хотели во Македонија, поделени во неколку категории. Оваа се најуспешните градски хотели:         ...