еМагазин

Tag : место

CHECK IN ТОП СТОРИИ

(Галерија) Гроздан и Пеџа од „Тренд“ отворија кафеана во Дебар Маало, „Шпајз“

Редакција
Сопствениците на „Тренд“, Гроздан Георгиев и Предраг Васиљевиќ Пеџа и нивните браќа отворија нова кафана во Дебар Маало, Скопје „Шпајз“. Отворањето се случи на 12 јуни...
Свет

Во Јапонија спиењето на работно место станува дел од работните обврски

Редакција
Јапонските работодавачи одлучија спиењето на работното место да стане дел од работните обврски на секој вработен. Тоа не значи дека вработените ќе спијат на работното...
Да помогнеме

СОС Детско село и оваа година ќе го исполни Скопје со љубов преку „Место со срце“

Редакција
Веќе традиционално, втора година по ред, и овој декември на 27ми, 28ми и 29ми поголем број ресторани и кафетерии ќе се трансформираат во „Место со...