еМагазин

Tag : мигранти

Локално

Филмска бркотница: Со „БМВ Х5“ и бегал на полицијата бидејќи носел 10 Пакистанци

Никола Осило
На 15.06.2019 година околу 03.50 часот на автопатот Гевгелија-Скопје, во близина на клучка „Прдејци“, полициски службеници забележале патничко возило „БМВ X5“ со скопски регистарски ознаки, кое
Локално

Арачиновец шверцувал десет мигранти во автомобил

На 12.05.2019 година околу 21.30 часот на автопатот Скопје-Велес, кај „Штипска Петља“, полициски службеници запреле патничко возило „Опел“ со скопски регистарски ознаки, управувано од И.М.(54)
Локално

Бројка за Гинисовите рекорди: Скопјанец возел 13 мигранти во „Опел астра“

На 01.05.2019 околу 01 часот на регионалниот пат Радовиш- Штип било забележано патничко моторно возило “Опел астра“ со скопски регистерски таблици во кое имало мигранти,
Локално

Притворен Косовар кој криумчарел 58 мигранти

Никола Осило
Регионалниот центар за гранични работи Југ поднесе кривична пријава против К.Р.(34) од Косово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „криумчарење мигранти“, информира
Свет

Европа пред нова мигрантска криза: Поради војната во Либија 800.000 лица би можеле да тргнат кон европскиот брег

Редакција
Војната во Либија би можела да принуди повеќе од 800.000 мигранти да тргнат кон европските брегови, предупреди шефот на меѓународно признатата либиска Влада, Фајез ел
Локално

Сакал да бега со „Волво“ во кое „спакувал“ 11 мигранти

Никола Осило
На 13.04.2019 година околу 22,00 часот на автопатот А1 Неготино-Градско (кај археолошкиот локалитет Стоби) од страна на униформирани полициски службеници од Полициската станица за Граничен надзор
Балкан ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Лажна вест ги донесе мигрантите на грчко-македонската граница

Редакција
Поради протест и запоседнување на пругата од поголема група бегалци и мигранти, од утрово од 10 часот затворена е железничката станица во Атина, при што
Македонија ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Мигранти се судрија со полицијата на границата со Грција, сакаат преку Македонија да одат за Германија

Редакција
Околу 1.200 мигранти се наоѓаат во Грција во близина на нашата граница, и околу 500 во близината на Солун, а има информации за судири со
Локално

Возачот што ги превезувал ги исфрлил: Еден мигрант починал, а шестмина се тешко повредени

Редакција
Полициски службеници од Регионалниот центар за гранични работи Југ утринава во 4:30 часот покрај магистралниот пат Удово-Демир Капија, во близина на Водисирска Река, го пронашле
Локално

Во „Мерцедес“ откриени 7 мигранти, ред за превоз чекале уште 14 Авганистанци

Никола Осило
На 04.03.2019 во 20.10 часот на автопатот Гевгелија-Скопје, на излез од Гевгелија, полициски службеници забележале патничко возило „Мерцедес“ со скопски регистарски ознаки и при контрола