еМагазин

Tag : минимална плата

БЕСПАРИЦА

Владата размислува за зголемување на загарантираната минимална плата

Редакција
Владата размислува да го зголеми прагот на загарантирана минимална плата, рече денеска премиерот Зоран Заев одговарајќи на новинарско прашање, како ќе го постигнат ветениот просек на