еМагазин

Tag : Младен Чадиковски

На кафе во Кантина ТОП СТОРИИ

Чадиковски: Се подготвува Регистар на професионални онлајн медиуми

Силвана Жежова
Предлог-планот на Владата за борба против дезинформациите, лажните вести, положбата на новинарите, онлајн медиумите беа темите на кои разговаравме со претседателот на Здружението на новинари...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Огнен Јанески е новиот главен и одговорен уредник на телевизија „24“

Редакција
Откако Младен Чадиковски стана претседател на Здружението на новинари на Македонија, на негово место, главен и одговорен уредник на телевизија „24“ е Огнен Јанески. За...
Македонија ТОП СТОРИИ

Младен Чадиковски е новиот претседател на Здружението на новинари на Македонија

Редакција
Главниот и одговорен уредник на телевизијата 24, новинарот Младен Чадиковски е новиот претседател на Здружението на новинари на Република Македонија (ЗНМ). Тој го победи противкандидатот,...