еМагазин

Tag : мобилен телефон

Локално

Битолчанец купил мобилен телефон со фалсификувани евра

Никола Осило
СВР Битола поднесе кривична пријава против А.Б.(40) од Битола поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „фалсификување пари“, информира МВР. На 21.05.2019 околу...
Македонија ТОП СТОРИИ

Не бил изгубен: Обвинителство го обезбеди и вториот мобилен телефон на Катица Јанева

Редакција
По дадени насоки на Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, во текот на вчерашниот ден е пронајден вториот мобилен телефон на...
Македонија

„Сител“: Вториот мобилен телефон, Катица го изгубила во Белград

Редакција
Вториот мобилен телефон на Катица Јанева, таа го изгубила во Белград, рече обвинителката Вилма Русковска во интервју за телевизија „Сител“. За ова, Русковска била известена...
Македонија ТОП СТОРИИ

Заев го промени мобилниот уред и бројот: Премиерот и неговиот Кабинет воведуваат мерки за зголемување на безбедноста

Редакција
Премиерот Зоран Заев и неговиот кабинет преземаат мерки за зајакнување на ефикасноста и безбедноста во спроведувањето на транспарентната агенда составена од состаноци, настани и комуникации,...