еМагазин

Tag : началник

Локално

Кривична пријава за поранешниот началник на пазарниот инспекторат во Охрид

Никола Осило
СВР Охрид поднесе кривична пријава против Ѓ.Б.(45) од Охрид зпоради постоење основи на сомнение за сторено продолжено кривично дело ,,злоупотреба на службена положба и овластување”,...
Македонија

Лазе Велковски, поранешниот директор на БЈБ ќе биде началник на Одделот за борба со организиран криминал

Редакција
Поранешниот директор на Бирото за јавна безбедност (БЈБ), Лазе Велковски, кој беше разрешен од оваа функција поради злоупотреба на службен џип за патување во Грција,...
Македонија ТОП СТОРИИ

Што пишува во биографијата на Сашо Тасевски, новиот директор на БЈБ

Никола Осило
Новиот директор на Бирото за јавна безбедност Сашо Тасевски, кој денеска ја презеде должноста е роден на 19.10.1972 во Скопје. Тој е магистер по криминалистика...
Македонија

Васко Ѓурчиновски нов началник на ГШ на АРМ

Редакција
Со Указ на претседателот Ѓорѓе Иванов генерал мајор Васко Ѓурчиновски денеска е назначен за нов началник на Генералштабот на Армијата на Република Македонија. Неговото назначување...